• Kontakt i lokacjaLO Grodków, PL
  • Telefon+48 77 415 54 61
  • rssRRS Aktualności

matura

A A A

W dniu 22 VI  2017r grupa uczniów z klasy I a i 3 osoby z klasy II a wraz z opiekunami panią B.Szczotką i panią A.Cioch pojechała do Łambinowic na muzealną  lekcję historii . Uczniowie obejrzeli film dokumentalny o historii obozu , zwiedzali ekspozycję muzealną, gdzie mogli zapoznać się z realiami życia w obozie jenieckim a także otrzymać na ten temat materiały i obejrzeć fragmenty filmów, posłuchać nagrań i nawet obejrzeć komiks o życiu w obozie autorstwa jednego z brytyjskich jeńców.Ostatnim etapem było zwiedzanie miejsc pochówków zmarłych jeńców .Zwiedzanie połączone było z wykonaniem ćwiczeń terenowych na obszarze starego cmentarza, gdzie pochowani są jeńcy z wojny francusko - pruskiej z 1870 r, na terenie obozu, gdzie przetrzymywano jeńców radzieckich i na cmentarzu, na którym są pochowani.Taka lekcja na długo zostaje w pamięci tak samo jak i miejcie i losy zmarłych tam ludzi. W trakcie naszego zwiedzania mogliśmy też obserwować przy pracy ( czyszczenie terenów obozowych) żołnierzy polskich i niemieckich, którzy co roku wspólnie dbają o ten teren.Pamięć i dbałość o miejsca ważne dla naszej historii to nasz obowiązek wobec tych, którzy tam  spoczywają.Chcemy tego uczyć naszych uczniów i zachęcać ich do odkrywania historii. Podczas zwiedzania okazało się , że  pradziadek jednego z naszych uczniów był w tym obozie.!!! Jeżeli ktoś z twojej rodziny był kiedyś w jakimś obozie zobacz czy nie znajdziesz jakiejś informacji na stronie - straty.pl. Planujemy wyjazd na spektakl, który jest grany na terenie obozu i oparty jest na zapiskach jeńców tego obozu.Wyjazd w X 2017r. Zachęcamy  do wyjazdu i poznania tego tragicznego miejsca  poprzez bardzo realistyczny  spektakl.

IMG 0973

IMG 1006

IMG 1007

 

IMG 1012

IMG 1016

IMG 1017

IMG 1022

IMG 1025

IMG 1030

IMG 1033

IMG 1041

IMG 1044

IMG 1049

IMG 1050