• Kontakt i lokacjaLO Grodków, PL
  • Telefon+48 77 415 54 61
  • rssRRS Aktualności
  • logo4.jpg
  • logo2.jpg
  • logo5.jpg
  • logo3.jpg
  • logo1.jpg

klub absolwenta 2016 

lo banner

A A A

Piątek, 13.04.2018 r., okazał się dla grupy uczniów z naszego liceum dniem niezwykle udanym (jak gdyby na przekór przesądnej „trzynastce”). W tym dniu spora grupa uczniów z klasy II i trzy uczennice z klasy I przedstawili „Legendę o powstaniu Wisły” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie. Propozycję zagrania tej legendy dostaliśmy od pani bibliotekarki z PSP nr 3, pani Ewy Wróbel, która dała mi gotowy scenariusz przedstawienia (opublikowany w czasopiśmie „Biblioteka Szkolna”). Ja z kolei, przedstawiłam tę propozycję swoim uczniom, którzy zaskoczyli mnie pozytywnym odbiorem i chęcią wystąpienia w tymże przedstawieniu. I tak oto, po około miesiącu przygotowań, dnia 13 kwietnia 2018 r. zagrali legendę o Wiśle klasom pierwszym szkoły podstawowej oraz jednej grupie przedszkolnej. Uważam, że poprzez scenografię, kostiumy, muzykę i grę aktorską udało się nam ciekawie przedstawić tę polską legendę. Nauczycielki klas pierwszych zgodnie potwierdzały, że jest to doskonałe utrwalenie, unaocznienie tekstu legendy, który dzieci poznają na lekcji. Właśnie o to nam chodziło – o popularyzację wiedzy przez teatr.

Spektakl odgrywaliśmy trzykrotnie dla trzech klas pierwszych. Do jednej klasy dołączyła też grupa dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Grodkowie. Był to bardzo dobry pomysł, gdyż w takich kameralnych warunkach lepiej się i gra, i ogląda. Uczniowie LO, którzy brali udział w przedstawieniu: Alicja Przedwojewska, Alina Kurek, Monika Romanów, Aleksandra Adamiak, Justyna Ułasewicz, Martyna Morżak, Natalia Kożuch, Joanna Bortnik, Paulina Puda, Michał Jóźków i Michał Żak. Dziękuję Wam za wspaniałą grę i „wczucie się” w swoje role!

Na koniec dodam, że przedstawienie było powiązane z „Pasowaniem na Czytelnika Biblioteki” uczniów klas pierwszych i wraz z panią bibliotekarką po występie prowadziłyśmy z młodymi czytelnikami biblioteki pogadankę na temat zachowania się w bibliotece, używania książek i korzyści płynących z czytania. Mamy nadzieję, że dzieci mile zapamiętają ten dzień i będą z chęcią wypożyczać i czytać książki!

                                                                                                                           Elżbieta Czabaj