matura

A A A

43045085 491015038057964 6674299136973471744 nIMG 20180930 194459

Od początku września do końca października trwają zajęcia w ramach projektu „Mistrz sztuki z Grodkowa” finansowanego przez Marszałka Województwa Opolskiego, w którym uczestniczy również chętna młodzież z naszej szkoły. Autorką projektu jest pani Justyna Jurasz – polonista, bibliotekarz, biblioterapeuta pracująca w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Opolu.

Odbyło się już (i wciąż odbywa )wiele ciekawych zajęć w godzinach popołudniowych i w soboty, m. in. warsztaty biblioterapeutyczne, filmoznawcze (seanse filmowe w kinie), warsztaty informatyczne z programowania (tworzenie gry na smartfonie), warsztaty teatralne z dramy, warsztaty wokalno-instrumentalne oraz z techniki pisania tekstów literackich (prowadzone przeze mnie w naszej szkole).

Na początkowych zajęciach wyłoniona została grupa mistrzów sztuki z Grodkowa. Następnie uczestnicy projektu odbyli szereg spotkań z tymi osobami, przeprowadzili wywiady i na tej podstawie napisali o nich teksty, które złożą się na publikację. Powstaną także portrety naszych Mistrzów Sztuki narysowane przez naszą uczennicę Alicję Przedwojewską.

Do tej pory odbyły się spotkania z: panem Marcinem Lauzerem, panią Anną Iwaniec-Buczyńską, panią Agnieszką Cioch, panem Antonim Podolskim, panią Czesławą Łachut.

Myślę, że jest to bardzo ciekawa propozycja dla młodzieży, która chce się rozwijać, nauczyć czegoś nowego, a także spędzić swój wolny czas w miłym towarzystwie.

Finał projektu i prezentacja efektów naszej pracy odbędzie się 30 października o godzinie 17.00. w grodkowskim domu kultury. Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów, prowadzących i uczestników.

                                                                                                                                                  Elżbieta Czabaj