matura

A A A

Rok 2018., w którym świętowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, dobiega końca. W całym kraju odbyło się wiele różnych wydarzeń. Również i szkoły włączały się w organizację wielu ciekawych inicjatyw. Pod koniec listopada (23.11.) nasza szkoła zorganizowała konkurs recytatorski dla uczniów miasta i gminy Grodków. Był to czwarty konkurs organizowany przez naszą szkołę. Patronat Honorowy objęli: Burmistrz Grodkowa, Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Opolski Kurator Oświaty. Tegoroczna edycja konkursu poświecona była tematowi Ojczyzny. Wybrzmiały strofy dla Niepodległej różnych autorów oraz epok w wykonaniu młodego pokolenia. Na scenie w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie stanęło czterdziestu czterech uczestników, którzy zaprezentowali ciekawe interpretacje wierszy opiewających miłość do naszej ojczyzny, a także małej ojczyzny – Grodkowa i Opolszczyzny. Mogliśmy usłyszeć wiersze znane: „Inwokację” do Pana Tadeusza, czy „Redutę Ordona”, „Hymn” i „Z pamiętnika Zofii Bobrówny” Juliusza Słowackiego, Gałczyńskiego „Pieśń o fladze” czy „Pieśń żołnierzach z Westerplatte”, ale także utwory mniej znanych poetów. Dzięki Patronom Honorowym oraz firmie „INWESTROL” pana Andrzeja Śliwy młodzież otrzymała nagrody książkowe i rzeczowe. W tym roku udział w konkursie wzięły szkoły: PSP nr 1 i PSP nr 2 w Grodkowie, PSP w Jędrzejowie, PSP w Gnojnej, PSP w Lipowej, PSP w Kolnicy, PSP w Kopicach. Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do udziału w naszym konkursie i gratulujemy laureatom!

                                                                                                             E. Czabaj