matura

A A A

Rok szkolny 2010/2011

W dniu 11 stycznia 2011 r. uczennica Marta Pochwała z klasy II C brała udział w etapie wojewódzkim XXXVII Olimpiady Historycznej. Uczennica przygotowuje się do udziału w olimpiadzie w następnym roku. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

DSC00769
DSC00770

Już od 1990 roku nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej grze edukacyjnej prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. 30 września 2011 roku w naszym Liceum odbyła się kolejna edycja gry „Młodzi głosują".Tym razem nie dotyczyła ona wyborów parlamentarnych czy prezydenckich lecz wyborów samorządu szkolnego. Poszczególne klasy prezentowały na plakatach swoich kandydatów a klasa II a nawet zaprezentowała się w jednakowych strojach , aby wyrazić poparcie dla swojego kandydata. Wybory zostały przeprowadzone zgodnie z wszelkimi wyborczymi zasadami. Był lokal wyborczy, komisja i urna i i oczywiście listy wyborcze jak w prawdziwych wyborach. Głosy liczyła komisja wyborcza, która przedstawiła je koordynatorowi gry w naszej szkole prof. B. Szczotce, która wysłała sprawozdanie i wyniki pocztą mailową do CEO w Warszawie.

Agitacja klasy II a okazała się skuteczna – jej przedstawiciel Marek został Przewodniczącym Samorządu Szkolnego.

Czego uczy nas uczestnictwo w tej grze? Przede wszystkim daje nam wiedzę jak wyglądają prawdziwe wybory i jak należy się zachować w czasie glosowania. Poza tym jeżeli bierzemy w nich udział musimy tez zdecydować na kogo chcemy glosować. Uczymy się więc podejmowania decyzji. Członkowie komisji wyborczej poznają zasady jej działania i dowiadują się jak niełatwo jest zachować bezstronność i tajemnicę. W sumie sporo osób bierze udział w naszych wyborach i zawsze są chętni do zasiadania w komisji wyborczej. Już jesienią wybory parlamentarne i nowa gra, w której weźmiemy udział.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO – PLANETA – opiekun Agata Habina – Kudzia.
Wykonali albumy nt: „Patrzę, podziwiam, poznaję chronię – uroki otaczającej nas przyrody".

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas biologiczno-chemicznych:
Kamila Kleszno, Klaudia Mierzwińska, Dominika Smolińska, Paulina Srebniak, Ania Masiowska, Kamila Hellebrandt, Katarzyna Biesiada, Ania Pietrzyk, Patrycja Witos i Paulina Goryl.

A tak wyglądają wybrane strony z wykonanych prac:

DSC01223 DSC01224
DSC01226 DSC01228
DSC01229 DSC01233
DSC01232

olimpiada_wiedzy_ekologicznej

14 stycznia odbył się etap szkolny XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczestniczyli w nim uczniowie z klasy Ib i IIb:
Justyna Zabawa, Kamila Hellebrandt, Marta Jarząbek, Patrycja Wolny, Agnieszka Szczepańczyk, Michał Wawrzyniak, Danuta Lisoń, Maria Błaszczyszyn, Anita Kujawińska i Piotr Sawicki.

Najwyższy wynik uzyskał Piotr Sawicki, II m. zajął Michał Wawrzyniak, III m. – Anita Kujawińska i Danuta Lisoń.
Piotr zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Serdeczne gratulacje dla wszystkich, a w szczególności dla Piotra! W kwietniu będziemy trzymać kciuki!

Opiekun: Agata Habina-Kudzia