matura

A A A

Rok szkolny 2012/2013

pilka nozna final

10 czerwca 2013 roku w Strzelcach Opolskich odbyły się finały w piłce nożnej dziewcząt. Nasze dziewczyny zagrały ze szkołami z Prudnika, Pruszkowa oraz Strzelec Opolskich. Wystąpiły w składzie Natalia Michalska, Aleksandra Sikora, Monika Kuś, Kornelia Zazulak, Aleksandra Plewa, Alicja Jarosz, Izabela Gallus, Julia Żądło, Karolina Kruczek, Patrycja Wolny. Nasze liceum zdobyło 3 miejsce. Dziewczyny otrzymały brązowe medale oraz puchar. Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w tym roku szkolnym !

polfinaly pilka nozna

24 kwietnia 2013 roku w Nysie odbyły się półfinały w piłce nożnej dziewcząt. Nasze dziewczyny zagrały z LO Prudnik oraz ZSRCU Nysa wygrywając (2:0) i (3:1). Wystąpiły w składzie Aleksandra Plewa, Alicja Jarosz, Izabela Gallus, Martyna Naspińska, Julia Żądło, Kornelia Zazulak, Monika Kuś, Natalia Michalska, Aleksandra Sikora, Karolina Kruczek, Patrycja Wolny. Teraz czeka ich finał, który prawdopodobnie odbędzie się 30.04.2013 roku w Strzelcach Opolskich. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !

monika trawinska

Uczennica naszej szkoły Monika Trawińska z klasy II B wzięła udział w powiatowym Konkursie Wiedzy o Kresach Wschodnich, który odbył się w Brzegu. Monika zajęła w nim wysokie III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

konkurs historyczny

W dniu 22 marca 2013 roku odbyła się w Opolu kolejna edycja regionalnego konkursu historycznego pt. „Obozy w Łambinowicach/Lamsdorf w latach 1870-1946''. Naszą szkołę reprezentowała Karolina Warowy z klasy I B, która zainteresowała się tą tematyką. Życzymy sukcesów na drugi rok.

Reprezentacja LO Grodków – złote medalistki Licealiady 2013 w piłce ręcznej dziewcząt.

zlota drozyna licealiada 2013

Stoją od lewej: Klaudia Cerkowniak, Karolina Kanicka, Karolina Maciąg, Kamila Babicz, Magda Gajowska, Marta Górna, Iza Galus, Martyna Walczak, Ryszard Jończyk (vice starosta powiatu brzeskiego), Grzegorz Malinowski (opiekun drużyny). Siedzą od lewej: Kasia Wysowska, Patrycja Wolny, Monika Musiał – Biernat (dyrektor LO Grodków).

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIECIE TUTAJ

13 marca 2013 r. nasza szkoła była gospodarzem i organizatorem FINALÓW WOJEWÓDZKICH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH. Poza reprezentacją naszej szkoły w zawodach wystąpiły także dziewczęta z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkim oraz Zespołu Szkół w Otmuchowie.

olimpiada historyczna

Uczniowie klasy III c Maciej Pietruńko i Daniel Kałat brali udział w etapie wojewódzkim (pisemnym i ustnym) kolejnej edycji Olimpiady Historycznej.Maciej Pietruńko zajął czwarte miejsce. Uczniów przygotowywała nauczycielka historii B.Szczotka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

m gorna 1 plebiscyt sportowiec 1
m gorna 2 plebiscyt sportowiec 2

W ubiegłym roku Nowa Trybuna Opolska ogłosiła 45. Plebiscyt na sportowca roku regionu, który odbywał się pod honorowym patronatem marszałka województwa opolskiego Józefa Sebesty. Tradycyjnie, jak co roku plebiscytowi towarzyszyła zabawa kibiców, czytelników NTO i internautów, którzy spośród 100 nominowanych sportowców wybierali najpopularniejszych. Przez niemal dwa miesiące kibice głosowali na przedstawicieli sportów indywidualnych i dyscyplin zespołowych, którzy w 2012 roku odnosili największe sukcesy.

Wśród nominowanych znalazła się Marta Górna, rozgrywająca OLIMP-u Grodków w II-ligowej drużynie seniorek. Na kandydaturę Marty wysłano aż 245. SMS-ów, jest to 3 % oddanych wszystkich głosów, co przełożyło się na 6. miejsce w rankingu konkursu, które ostatecznie zajęła grodkowianka. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się sobotę (19.01) w Filharmonii Opolskiej Marta Górna odebrała dyplom i medal z rąk Barbary Kamińskiej, członka Zarządu Województwa Opolskiego.

Oto pierwsza dziesiątka najpopularniejszych sportowców:

1. Rafał Grzywaczyk (automobilizm, Automobilklub Opolski) - 1500 głosów

2. Maciej Łabutin (gimnastyka, NTG Nysa) - 1220

3. Leszek Pluciński (kolarstwo, Wibatech Ziemia Brzeska) - 1072

4. Leszek Jaremkowski (jiu jitsu, Forca Brava Opole) - 908

5. Magdalena Sproska (pływanie, Zryw Opole) - 591

6. Marta Górna (piłka ręczna, Olimp Grodków) - 245

7. Karolina Trepka (karate, Nidan Zawadzkie) - 220

8. Natalia Szponder (karate, Nidan Zawadzkie) - 218

9. Przemysław Borecki (siatkówka, Juvenia Głuchołazy) - 211

10. Martyna Paczkowska (siatkówka, SMS LO II Opole) - 196

Mamy nadzieję, że w przyszłości w jej ślady pójdą inni uzdolnieni wychowankowie naszego ogólniaka.

Autor: Damian Kapinos