matura

A A A

Rok szkolny 2014/2015

zwycieztwa

 1. Udział młodzieży w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt.”Młodzi głosują „ przy współpracy z CEO Warszawa .Tytuł gry: „Samorządy uczniowskie mają głos” .W ramach współpracy przeprowadzaliśmy także symulację wyborów prezydenckich 2015 r.
 2. Zorganizowanie wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Grodkowie i udział w jej pracach naszych uczniów: przewodniczącego Patryka Bandyka kl. II a, z - cy Zuzanny Gajewskiej kl. II a i Michała Rudzkiego kl. I a.
 3. W ramach projektu unijnego „W pogoni za sukcesem” młodzież naszego liceum wyjeżdżała 5 razy nieodpłatnie w roku szkolnym 2014/2015 do teatru i opery w Opolu i Wrocławiu na spektakle i warsztaty poszerzające ich wiedzę o teatrze. Projekt był realizowany przez 2 lata.
 4. Liceum współpracuje z Uniwersytetem Opolskim na mocy zawartego porozumienia – uczniowie mają możliwość odbywania lekcji na Uniwersytecie Opolskim prowadzonych przez tamtejszych wykładowców.
 5. Sukcesy w konkursach recytatorskich: wyróżnienie dla Aleksandry Sibińskiej kl. I a w Konkursie Recytatorskim Poezji Lwowskiej i Kresowej, XI Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej w Brzegu - Julia Sobstyl kl. II b - III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - A. Truszkowska kl. I b – II miejsce, A. Truszkowska kl. I b – III miejsce etap powiatowy, 60 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski– wyróżnienie na etapie wojewódzkim otrzymała Aleksandra Sibińska
 6. Mamy też spore sukcesy z dziedziny historii: w wojewódzkim” Konkursie Wiedzy o obozach w Lamsdorf/Łambinowicach w latach 1870-1946” nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: S. Biernat kl. I a– I miejsce, P. Bortnik kl. I a – II miejsce, M. Rudzki kl. I a – wyróżnienie, w XVI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Historii Kresów Wschodnich” nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: V miejsce – P. Bortnik kl. I a , VI miejsce – P. Kozbur kl. I a.
 7. Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia - Martyna Walczak z kl. III a reprezentowała szkołę w etapie rejonowym zajmując II m-ce.
 8. W Olimpiadzie Wiedzy o Czerwonym Krzyżu Patryk Niestrzęba z kl. I a i Dawid Kołodrubiec z kl. I b reprezentowali szkołę w etapie rejonowym zajmując odpowiednio I i II m-ce.
 9. I miejsce w rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego w roku szkolnym 2014/15 w 44 różnych konkurencjach sportowych: 1. LO Grodków 696 pkt. 2.ZSE Brzeg 672 pkt. 3. II LO Brzeg 550 pkt. 4.I LO Brzeg 523 pkt. 5. ZSR Grodków 506 pkt. 6. ZSZ NR 1 Brzeg 504 pkt. 7. ZSE Brzeg 297 pkt.
 10. II miejsce w finale wojewódzkim piłki ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.
 11. III miejsce w finale wojewódzkim piłki ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.
 12. IV miejsce w mistrzostwach województwa w drużynowym wędkarstwie spławikowym.
 13. I miejsce (A. Szmit kl. III b) i III miejsce (M. Kuś kl. III a) w Indywidualnych Powiatowych Biegach Przełajowych.
 14. III miejsce w półfinałach mistrzostw województwa w szachach drużynowych.
 15. III miejsce w mistrzostwach powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt.
 16. I miejsce w mistrzostwach powiatu w indywidualnym i deblowym tenisie stołowym dziewcząt.
 17. III miejsce w mistrzostwach powiatu w piłce nożnej dziewcząt.
 18. III miejsce drużynowo w mistrzostwach powiatu w indywidualnej lekkiej atletyce.
 19. Zorganizowano wyjścia na wystawy do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej, uczestniczyli również w lekcjach bibliotecznych.
 20. Odbyły się 3 nocne maratony filmowe połączone z rozgrywkami na hali .
 21. Szkoła została zgłoszona do realizacji Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy – prelekcja odbędzie się w październiku 2014r.
 22. Wspólnie z psychologiem szkolnym od marca 2014r. realizowany jest program profilaktyczny w zakresie przeciwdziałaniu uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość. W tym roku szkolnym działaniami objęta była klasa IIa, w następnym roku szkolnym program będzie kontynuowany wśród uczniów klasy II a.
 23. Udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym: „ Książki naszych marzeń”, - P. Gołąb, E. Majkowska, Z. Mazur, K. Cieśla, J. Sitnik,
 24. Udział w „XLIV Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym” – Patrycja Korczewska kl. I a

Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom gratulujemy i bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie Naszej Szkoły !!!

 
 
 
 
 

kresy

W dniu 22 IV 2015 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział "XVI Konkursie Wiedzy o Historii Kresów Wschodnich, którego organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich z Brzegu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I a: Piotr Bortnik , który zajął V miejsce, Patryk Kozbur, który zajął VI miejsce i Sebastian Biernat. Gratulujemy im zajętych miejsc i udziału w konkursie, zachęcamy do dalszego rozwijania swoich historycznych zainteresowań i życzymy dalszych sukcesów.

Finał Wojewódzki w Piłkę Ręczną Chłopców 2015 _5
Finał Wojewódzki w Piłkę Ręczną Chłopców 2015 _12
 
Finał Wojewódzki w Piłkę Ręczną Chłopców 2015 _10
 
Finał Wojewódzki w Piłkę Ręczną Chłopców 2015 _11
JESTEŚMY JEDYNĄ SZKOŁĄ NA OPOLSZCZYŹNIE, KTÓRA ZDOBYŁA W ROZGRYWKACH FINAŁOWYCH PIŁKI RĘCZNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH MEDALE ZARÓWNO W KATEGORII DZIEWCZĄT JAK I CHŁOPCÓW.
PO DRUGIM MIEJSCU DZIEWCZĄT CHŁOPCY ZAJĘLI TRZECIE MIEJSCE.

Reprezentacja chłopców w dniu 10.04.2015 brała udział w FINAŁACH WOJEWÓDZKICH W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH, które odbyły się w Zawadzkiem. W ścisłym finale spotkały się cztery najlepsze drużyny z województwa opolskiego: LO Grodków, ZSZ Brzeg, PLO VI Opole i ZSP Zawadzkie. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy, która bez większych problemów po raz czwarty z rzędu zwyciężyła w tych zawodach pokonując wszystkich rywali. Bardzo ciekawie natomiast toczyła się walka „za plecami” gospodarzy – pozostałe trzy drużyny rozgrywały pomiędzy sobą mecze, które decydowały o tym, kto wywalczy srebro lub brąz, a kto zostanie bez medalu. Wszystko od początku wskazywało na to, że to Nasza drużyna zajmie najgorsze, czwarte miejsce. Przegraliśmy w pierwszym meczu 13 – 14 z lokalnym rywalem ZSZ Brzeg, a następnie z gospodarzami zawodów ZSP Zawadzkie. Drużyna z Opola przegrała z Zawadzkiem i wyraźnie wygrała z Brzegiem. Przystępując do ostatniego meczu z PLO VI Opole nie byliśmy faworytami, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że wygrana chociażby różnicą jednej bramki dawałaby nam brązowy medal. Odpowiednio zmotywowani i skoncentrowani przystąpiliśmy do meczu. Po bardzo dobrym spotkaniu, w którym chłopcy pokazali charakter, ambicję i wolę walki wygraliśmy 16 – 11. Mamy brąz !!! Gdy ochłonęły emocje i przystąpiliśmy do ustalania kolejności drużyn w zawodach okazało się, że gdybyśmy pokonali drużynę z Opola jedną bramką więcej, to my zajęlibyśmy drugie miejsce. No cóż – tak to w sporcie czasem bywa. Niemniej trzecie miejsce to duży sukces Naszej drużyny, za który należy się chłopcom podziękowanie i gratulacje. Opiekun drużyny Grzegorz Malinowski życzy za rok podobnego sukcesu.

Finał Wojewódzki w Piłkę Ręczną Dziewcząt 2015 _8
Finał Wojewódzki w Piłkę Ręczną Dziewcząt 2015 _3
Finał Wojewódzki w Piłkę Ręczną Dziewcząt 2015 _1
Finał Wojewódzki w Piłkę Ręczną Dziewcząt 2015 _2

31 marca 2015 r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły uczestniczyła w FINAŁACH WOJEWÓDZKICH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w Dobrzeniu Wielkim. Poza reprezentacją naszej szkoły w zawodach wystąpiły także drużyny z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr V w Opolu oraz gospodynie turnieju Zespół Szkół w Dobrzeniu Wlk. Nasze dziewczęta występowały w turnieju finałowym już po raz siódmy z rzędu wygrywając te rozgrywki trzykrotnie i raz zdobywając drugie miejsce. Nie udało się powtórzyć wyniku z poprzednich lat, lecz drugie miejsce, które zajęły nasze utalentowane zawodniczki należy przyjąć jako olbrzymi sukces. Osłabiona brakiem podstawowej rozgrywającej Karoliny Maciąg (kontuzja w zawodach półfinałowych) nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony. Dziewczęta wygrały z drużyną z Nysy 13 - 4 , a następnie po bardzo dobrym i zaciętym meczu pokonały zespół z Opola 13 – 11. W meczu o pierwsze miejsce spotkaliśmy się z drużyną gospodarzy. Nie występowaliśmy w roli faworyta tego spotkania, jednak Nasze zawodniczki bardzo ambitnie i umiejętnie przeciwstawiły się drużynie z Dobrzenia Wlk. Przez cały mecz wynik oscylował wokół remisu i przy wyniku 11 - 11 nagle na boisku zapanowała ciemność. Wobec awarii sieci energetycznej i braku oświetlenia byliśmy zmuszeni przerwać mecz i rozegrać go do końca w innym terminie. Po dwóch tygodniach pojechaliśmy ponownie do Dobrzenia, aby rozegrać pozostałe 6 minut i 49 sekund. Niestety nie udało się wygrać i ostatecznie gospodynie zwyciężyły 15 - 11 po bardzo dobrym, zaciętym i pełnym emocji spotkaniu.

Opiekun drużyny Grzegorz Malinowski dziękuje wszystkim dziewczętom za ambitną sportową postawę, wolę walki oraz zaangażowanie pozostawione na parkiecie życząc trzecioklasistkom połamania piór i długopisów na maturze.

konkurs lambinowice 1

konkurs lambinowice 2

30 marca 2015 roku w Opolu odbyła się IX edycja Regionalnego Konkursu Wiedzy Historycznej pt. "Obozy w Lamsdorf /Łambinowicach (1870-1946). Historia i współczesność.". W konkursie tym i to z sukcesem uczestniczyli nasi uczniowie zajmując następujące miejsca:
I miejsce - Sebastian Biernat z klasy I a
II miejsce - Piotr Bortnik z klasy I a
Wyróżnienie - Michał Rudzki z klasy I a
I co ? Można ? Można !!!
Atrakcyjne nagrody, oceny i punkty z zachowania a przede wszystkim przyjemność z posiadanej wiedzy i świadomość własnych możności popartych pracą i chęcią ich zaprezentowania zachęciła uczniów do przygotowywania się do następnego konkursu.Uczniów przygotowywała mgr B.Szczotka.Gratulujemy i i doceniamy ich pasję i życzymy dalszych sukcesów i uczniom i nauczycielowi.Zachęcamy też innych do pójścia w ich ślady. Wystarczy chcieć coś zrobić.To jest możliwe.

szachy 1
szachy 2

W dniu 27.11.2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w mistrzostwach powiatu w szachach drużynowych szkół ponadgimnazjalnych. Po bardzo wyrównanej walce udało im się zająć pierwsze miejsce i tym samym awansować do półfinału wojewódzkiego, rozgrywanego 1.12.2014 r. w Kędzierzynie – Koźlu.

Szkołę naszą reprezentowali uczniowie: Kos Michalina (IIb), Kos Michał (IIa), Michałków Mikołaj (IIa) i Omieciński Michał (IIa).
W półfinałach wojewódzkich zajęliśmy trzecie miejsce, ulegając szkołom z Olesna i Kędzierzyna – Koźla.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!