matura

A A A

Rok szkolny 2015/2016

800f30854ba8b766 348955

Egzamin poprawkowy dla uczniów, którzy w wyniku klasyfikacji rocznej otrzymali oceny niedostateczne, odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2016 r. w budynku Liceum Ogólnokształcącym o godz. 900 - część - część pisemna, o godz. 1100 - część teoretyczna.

poprawka

Egzamin maturalny w terminie poprawkowym z części pisemnej odbędzie się w dniu 23 sierpnia 2016 r. tj. we wtorek o godz. 900 w budynku Liceum Ogólnokształcącego. Prosimy o przyjście o 20 minut wcześniej.

17-letnia grodkowianka, jako jedyna reprezentantka Opolszczyzny w kategorii juniorek wygrała III Zawody Rzutowego Pucharu Polski.
Na stadionie miejskim oraz bocznym boisku treningowym przez trzy dni rywalizowało kilkadziesiąt zawodników z całej Polski, którzy reprezentowali aż 13 okręgów. Do Grodkowa przyjechali zawodnicy m.in. z Poznania, Kielc, Torunia, Legnicy, Katowic, Zamościa, Gdańska, Lublina i Bydgoszczy. Można było tutaj spotkać aktualnych i byłych mistrzów świata oraz trenerów kadry narodowej. Dlatego poprzeczka została wysoko postawiona, stąd rywalizacja była bardzo zacięta i czasochłonna. Zawody rozgrywano w dziewięciu konkurencjach i pięciu kategoriach wiekowych, podczas, których należało w określonym czasie rzucić ciężarkiem do celu lub na odległość.
Choć Patrycji Korczewskiej z Grodkowa w pięcioboju nie poszło najlepiej, to w innej konkurencji pokonała zdecydowanie sześć rywalek.
Wiadomo, że przy takich zawodach stres zawsze występuje, co przeszkadza w rywalizacji, ale przede wszystkim liczy się tutaj dobra zabawa – przyznaje Patrycja Korczewska, reprezentantka opolskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego. – W pięcioboju startowałam pierwszy raz i jestem z tego wyniku zadowolona, choć wiem, że stać mnie na dużo więcej.
Grodkowianka w czwartej konkurencji – spinning cel 7,5g zdobyła 90 punktów, taki rezultat wystarczył do osiągnięcia I miejsca w kategorii juniorek. Również piąty rok z rzędu Patrycja została mistrzynią opolskiego okręgu PZW w wędkarstwie rzutowym. Teraz grodkowianka reprezentować będzie nie tylko gminę, ale także całą Opolszczyznę w Mistrzostwach Polski, które odbędą się na Śląsku we wrześniu.

Damian Kapinos - terazgrodkow24.pl

IMG 6098 IMG 20160604 150533
IMG 20160604 131125

turniej wiedzy francji 1

turniej wiedzy francji 2

Sebastian Biernat z klasy 2a zdobył 5 miejsce w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Francji. W konkursie wzięło udział 1260 uczestników z całego województwa. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 kwietnia w Nyskim Domu Kultury. Patronat nad uroczystością objął Ambasador Francji , Konsul Honorowy Francji i Marszałek Województwa Opolskiego. Galę uświetnili wspaniali goście: Konsul Honorowy Francji Richard Kepinski, Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Burmistrz Nysy, przedstawiciele Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego, jak również wspaniali organizatorzy Wieczoru Kultury Francuskiej z p. Bożeną Węcką na czele.

Sebastianowi składamy WIELKIE GRATULACJE!

PO RAZ DRUGI Z RZĘDU JESTEŚMY JEDYNĄ SZKOŁĄ NA OPOLSZCZYŹNIE, KTÓRA ZDOBYŁA W ROZGRYWKACH FINAŁOWYCH PIŁKI RĘCZNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH MEDALE ZARÓWNO W KATEGORII DZIEWCZĄT JAK I CHŁOPCÓW.

16 marca chłopcy, a 17 marca dziewczęta z naszej szkoły w Finałach Wojewódzkich Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej zdobyli srebrne medale. W tym roku tak się złożyło, że nasza szkoła była organizatorem obu finałów. Jak przystało na gospodarzy turnieju, nasi uczniowie pokazali na boisku charakter, ambicje, waleczność oraz duże umiejętności. Chłopcy ulegli w decydującym meczu drużynie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Opolu, której wszystkimi graczami byli zawodnicy „Gwardii” Opole - najlepszej drużyny województwa opolskiego w kategorii juniora. Wynik tego meczu mógłby być inny gdyby w naszej drużynie grał Maciek Maciejewski, nasz najskuteczniejszy zawodnik – niestety kontuzja stawu skokowego wyeliminowała go z całych rozgrywek.

20160316 143919

Od lewej: dyrektor szkoły M. Musiał – Biernat, M. Sawka, P. Łągiewka, K. Galus, K. Turyniewicz, J. Klimków, M. Buczyński, M.Waś, opiekun G. Malinowski. Klęczą: D. Mierzwiński, P. Pragniący, brakuje: P. Liwoch, C. Starczewski.

Nadspodziewanie dobrze wypadły nasze dziewczęta. Pomimo okrojonego składu, grając praktycznie całe zawody siedmioma zawodniczkami udało się zdobyć drugie miejsce, a w meczu o złoty medal z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 5 w Opolu było naprawdę bardzo blisko zwycięstwa – niestety w drugiej połowie meczu zwyczajnie zabrakło sił aby utrzymać korzystny wynik z pierwszej części spotkania.

20160317 135730

Od lewej: opiekun G. Malinowski, H. Moroń, K. Ilkowska, M. Ryżka, K. Wysowska, A. Szylar, A. Menzel, J. Pająk, M. Grześków, dyrektor szkoły M. Musiał – Biernat, brakuje: M. Sobel.

Wszystkim dziewczętom i chłopcom należą się ogromne brawa i podziękowania za wspaniały sukces oraz życzenia osiągnięcia co najmniej takich samych wyników w przyszłym roku szkolnym.

Grzegorz Malinowski – opiekun drużyn.

soli1

W dniu 15 marca 2016 r w Opolu odbył się wojewódzki etap III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.". Nasze licem reprezentował Sebastian Biernat z klasy II A, który zajął 7 miejsce w województwie. Pytania były bardzo szczegółowe i wymagały dużej i szczegółowej wiedzy. Ucznia przygotowywała pani Bogusława Szczotka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.