matura

A A A

Rok szkolny 2016/2017

Paulina Puda – uczennica klasy Ia wzięła udział w etapie wojewódzkim XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Etap odbył się w Nysie 22.04.17r., uczestniczyło w nim 30 uczniów z całego województwa opolskiego, większość z klas III. Gratulujemy Paulinie dostania się do tak wysokiego szczebla, życzymy dalszych sukcesów!

Agata Habina-Kudzia

1492854962544  to
Final_w_Pilce_Recznej_Dziewczat_2016_2017_11Final_w_Pilce_Recznej_Dziewczat_2016_2017_9

W dniu 11 kwietnia 2017 roku w Komprachcicach pod Opolem odbyły się zawody finałowe szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt. Stało się już niemal tradycją, że w gronie 4 najlepszych zespołów jest drużyna z naszego ogólniaka. Startowaliśmy w turnieju finałowym po raz 9 z rzędu. Udało się powtórzyć sukces z zeszłego roku i zająć świetne drugie miejsce, chociaż do upragnionego złotego medalu zabrakło zaledwie jednej bramki.

Dziewczętom należą się słowa gratulacji i podziękowań oraz życzenia zajęcia pierwszego miejsca za rok.

Zespoły startujące:

1

Zespół Szkół Ekonomicznych Opole

2

Liceum Ogólnokształcące Grodków

3

Zespół Szkół Dobrzeń Wielkim

4

Publiczne Liceum Ogólnokształcące V Opole

Tabela wyników

Szkoła

1

2

3

4

Bramki

Punkty

Miejsce

ZSEk Opole

5 – 7

4 – 2

6 – 3

15 – 12

4

I

LO Grodków

7 – 5

12 – 2

6 – 8

25 – 15

4

II

ZS Dobrzeń Wielki

2 – 4

2 – 12

7 – 8

11 – 24

0

IV

PLO V Opole

3 – 6

8 – 6

8 – 7

19 – 19

4

III

8 kwietnia 2017 w naszej szkole przeprowadzony został szkolny etap XII Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu. W teście wzięło udział 12 uczniów z całej szkoły. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się 3 osoby z najwyższą liczbą punktów:

1. Anna Jopek 2a

2. Julia Pszon 2a

3. Miłosz Stępień 1a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i dziękujemy za udział w zmaganiach, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnych etapach Olimpiady.

W dniu 31 III 2017 r. odbyła się w Opolu  X edycja wojewódzkiego Regionalnego Konkursu Wiedzy Historycznej pt." Obozy w Lamsdorf / Łambinowicach (1870- 1946). Historia i współczesność. Honorowy patronat nad konkursem objęli m. in. Marszałek Województwa Opolskiego, Opolski Kurator Oświaty i Wychowania, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół  Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - Opolu. Nasze LO uczestniczy w tym konkursie od lat i to  z sukcesami. Uczniów przygotowuje pani Bogusława Szczotka. W tym roku naszą szkołę reprezentowali :Anna Jopek  z  kl. II a i Patryk Kozbur z  kl. III a , który zajął III miejsce w tym konkursie.Naszemu laureatowi gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze, a innych zachęcamy do brania udziału w konkursach i reprezentowania naszej szkoły.Też możecie  zwyciężyć!
 
IMG 20170331 131624655
 
IMG 20170331 125307407
 IMG 20170331 130904284
 
 

Dnia 24 marca 2017r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs ze znajomości „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza pt. „Czy znasz naszą epopeję narodową?”. Konkurs ten to kolejna inicjatywa podjęta w Roku Czytelnictwa, w którym pragniemy na różne sposoby promować czytelnictwo i literaturę piękną. Serdecznie gratulujemy laureatom!

Anna Jopek kl. II – I miejsce

Monika Jasińska kl. II – II miejsce

Julia Pszon kl. II – II miejsce

E. Czabaj, A. Habina-Kudzia, K. Kendik

DSCN0305

DSCN0306

DSCN0310 1

Zapraszam chętnych uczniów z wszystkich klas do wzięcia udziału w konkursie ze znajomości „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, który odbędzie się 09 lutego 2017r.(czwartek przed feriami) na trzeciej godzinie lekcyjnej (sala do ustalenia). Konkurs będzie miał formę testu (pytania otwarte i zamknięte). Pytania będą dotyczyły przede wszystkim znajomości utworu, ale także jego genezy czy cech gatunkowych.  Nagrodą będą oceny cząstkowe z języka polskiego: I miejsce – celujący; II miejsce- plus bardzo dobry; III miejsce – bardzo dobry (z wagą sprawdzianu) oraz nagrody rzeczowe i dyplomy.  Proszę zgłosić swój udział do mnie do dnia 03 lutego 2017r. Zachęcam do udziału!

E. Czabaj

DSC 0229

Początek grudnia, jak zawsze, kojarzy się wszystkim ze św. Mikołajem, ale uczniom z miasta i gminy Grodków, mamy nadzieję, kojarzyć się będzie także z innym ważnym wydarzeniem kulturalno-oświatowym, a mianowicie konkursem recytatorskim organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Powstań Śląskich w Grodkowie. W zeszłym roku, właśnie na początku grudnia, zorganizowaliśmy pierwszy taki konkurs poświęcony poezji Jana Twardowskiego w 100. rocznicę urodzin poety. W tym roku zaproponowaliśmy uczniom poezję Wisławy Szymborskiej z racji mijających  w tym roku dwudziestu lat od otrzymania przez poetkę Literackiej Nagrody Nobla. Ponadto „Poezję zdziwioną światem” Szymborskiej cechuje szeroki wachlarz tematów, głęboka refleksja nad życiem połączona z humorem i ironią, a przede wszystkim przystępność, co oczywiście ma wielkie znaczenie w przypadku młodych czytelników.

DSC 0291 DSC 0293

DSC 0302

DSC 0314

Konkurs odbywa się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Grodkowa i Starosty Powiatu Brzeskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku, Burmistrz Grodkowa, pan Marek Antoniewicz i Wicestarosta Powiatu Brzeskiego, pan Jan Golonka, gościli na naszym konkursie, który  odbył się 09.12. br. w Izbie Pamięci Ziemi Grodkowskiej. Wzięło w nim udział ogółem dwudziestu czterech uczniów z gimnazjów (Gimnazjum Publiczne nr 1i Gimnazjum Publiczne nr 2 w Grodkowie oraz Publiczny Zespół Szkół w Jędrzejowie) oraz z LO w Grodkowie. Komisja Konkursowa (p. Alicja Biesaga, p. Cz. Łachut i p. Wanda Siemińska) miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ stopień przygotowania recytatorów był naprawdę wysoki i wyrównany. Jury chwaliło występujących za trafny dobór tekstów, dobrą interpretację i niejednokrotnie, zapierającą dech w piersiach, wspaniałą recytację. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli wziąć udział w naszym konkursie. Tak oto przedstawiają się wyniki w obu kategoriach:

Kategoria szkół gimnazjalnych

I miejsce – Monika Pater GP 1 Grodków

II miejsce – Dominika Borkowska GP 2 Grodków

II miejsce – Emilia Sawczuk PZS Jędrzejów

II miejsce – Kacper Turek GP 1 Grodków

III miejsce – Weronika Jagusz GP 2 Grodków

III miejsce – Martyna Karpeta PZS Jędrzejów

WYRÓŻNIENIA

Agata Glegoła GP1 Grodków

Martyna Jóźków GP 2 Grodków

Dominika Stolarska GP 1 Grodków

Eliza Turowska GP 1 Grodków

 

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce – Aleksandra Górska LO Grodków

I miejsce – Aleksandra Sibińska LO Grodków

II miejsce – Aleksandra Boczarska LO Grodków

III miejsce – Paulina Puda LO Grodków

III miejsce – Aleksandra Truszkowska LO Grodków