baner2

A A A
33867158 979569852220573 8256969893782487040 n
W ostatnich dniach kwietnia 2018 r. uczniowie klasy I ze swoim wychowawcą panem Łukaszem  Sawką i uczniowie klasy II z panią Bogusławą Szczotką mieli okazję obejrzeć w Izbie Pamięci Ziemi Grodkowskiej film pana A. Klamta pt.” Schaffgotsch. Saga zapomnianego rodu. ”Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nieznanymi do tej pory faktami dotyczącymi właścicieli pałacu w Kopicach i ich potomków. Spotkanie to było kolejnym z cyklu poświęconego temu wspaniałemu niegdyś pałacowi i jego mieszkańcom. Staramy się poznawać i propagować historię lokalną naszego miasta i okolic wśród naszych uczniów i zapoznawać ich z nowymi wydarzeniami. Film zainteresował nas wszystkich a niektórych być może skłoni do wakacyjnych wycieczek rowerowych do Kopic i własnego odkrywania ruin pałacu i jego piękna.
Kto wie, może nawet znajdą świecące w nocy drzewo.? Życzymy wielu wrażeń i udanej wycieczki.
B.Szczotka