A A A

projekt 1projekt 2

 

„Opolskie dla liceów - zdalne nauczanie zbliża”

Dzisiaj odebrałam swojego nowego służbowego laptopa od Marszałka Województwa Opolskiego. Naprawdę jestem wdzięczna! Teraz przy nauczaniu zdalnym będzie bardzo przydatny. Ale przede wszystkim nowy laptop z dobrym oprogramowaniem to dla mnie, nauczyciela, ogromna  motywacja, żeby lepiej się starać, dać z siebie więcej, jeszcze precyzyjniej i ciekawiej przygotować wirtualne lekcje. Dziękuję.

Wszyscy trwamy w niełatwym czasie pandemii. Wiele musiało się zmienić. Również i szkoły dostosowały się do obecnej sytuacji. Lecz należy się cieszyć z faktu, że edukacja jest możliwa. To wielkie szczęście, że dzieci i młodzież mogą się uczyć. Wygląda to inaczej niż w klasie, ale działa. Jako nauczyciele wciąż przystosowujemy się do zmiany nauczania ze stacjonarnego na wirtualne. Wciąż uczymy się nowych metod i technik nauczania na odległość. Napotykamy czasem na trudności. Jedną z  nich jest brak sprzętu lub po prostu słaby sprzęt. Na szczęście nasi włodarze wychodzą nam naprzeciw. Każdy nauczyciel LO otrzymał laptopa z najnowszym oprogramowaniem, zestawem słuchawkowym, szkoła również wzbogaciła się o kamerę, statyw oraz tablice graficzną.

Program „Opolskie dla liceów – zdalne nauczanie zbliża” to konkretna odpowiedź Marszałka Województwa Opolskiego na nasze potrzeby. Oprócz otrzymanego sprzętu, przeprowadzone zostaną także szkolenia przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, których celem będzie uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego. To bardzo ważne, gdyż dzięki temu rozwiniemy nasze kompetencje, będziemy wdrażać nowe pomysły na atrakcyjne lekcje i zajęcia. Jesteśmy usatysfakcjonowani, gdyż otrzymaliśmy konkretną pomoc, za którą jesteśmy Panu Marszałkowi Andrzejowi Bule ogromnie wdzięczni. Tak, zgadzamy się – zdalne nauczanie zbliża! Zbliża nas do siebie. Wyzwala empatię i współpracę.

Elżbieta Czabaj