Basen oraz siłownia na terenie szkoły, czy można korzystać po zajęciach lekcyjnych?

Jeśli masz dostęp do basenu i siłowni na terenie szkoły, czy można z nich korzystać po lekcjach? Jest to bardzo częste pytanie zadawane przez rodziców i uczniów. Szkoła średnia Twojego dziecka może mieć basen, siłownię, a nawet boisko do koszykówki. W niektórych szkołach jest on otwarty dla uczniów tylko w ciągu dnia szkolnego. W innych można tam chodzić w nocy na podstawie legitymacji studenckiej. Upewnij się, że dowiesz się, czy będziesz musiał uiścić opłatę lub zapisać się z wyprzedzeniem.

Uczniowie często mają bezpłatny dostęp do terenów rekreacyjnych na kampusie uczelni, w tym basenów i siłowni.

Zadzwoń z wyprzedzeniem, aby sprawdzić dostępne godziny i dni pracy.

Wiele szkół oferuje członkostwo rodzinne, które obejmuje dzieci i nastolatków jako część umowy dla rodziców. Niektóre oferują również specjalne czasy pływania dla młodszych dzieci, które obejmują lekcje i zajęcia w wodzie.

Jeśli w Twoim mieście znajduje się odkryty basen publiczny (basen miejski), to jest on dostępny dla każdego w godzinach pracy. Jeśli przynosisz własny ręcznik lub wypożyczasz go na basenie, możesz być zobowiązany do uiszczenia opłaty, jeśli nie jesteś członkiem lokalnego okręgu parkowego lub innej agencji zarządzającej, która utrzymuje basen.

Szkoły mają ścisłe zasady dotyczące korzystania z basenu i sali gimnastycznej po zajęciach szkolnych. Niektóre szkoły pozwalają uczniom na korzystanie z obiektów po szkole tylko wtedy, gdy wykupili roczny karnet, ale inne wymagają, aby uczniowie byli zapisani na zajęcia przez dwie godziny dziennie.

Uczniowie mają również zakaz korzystania z basenu i sali gimnastycznej w czasie przerwy lub lunchu, więc jeśli planujesz być na basenie przez cały dzień, będziesz musiał zaryzykować z pozwoleniem rodzica lub zająć się czymś innym, gdy jesteś w szkole.

Jeśli jednak jesteś zapisany do klasy, która kończy zajęcia między 16:00 a 17:00, możesz skorzystać z obiektu tego popołudnia – zakładając, że jest otwarty i nie ma żadnych ograniczeń co do tego, co uczniowie mogą tam robić – a następnie dołączyć do kolegów z klasy na jeszcze jedną godzinę zabawy, zanim zostaniesz zwolniony przez nauczyciela.

Większość szkół posiada również boiska sportowe oraz siłownie które są otwarte dla ogółu społeczeństwa (wiele z nich jest otwartych do północy lub 1 w nocy).

Głównym powodem, dla którego szkoła może zamknąć dostęp do basenu i sali gimnastycznej po godzinach jest odpowiedzialność.

Jeśli ktoś wpadnie lub będzie miał wypadek, szkoła może być pociągnięta do odpowiedzialności za szkody. Jeśli ktoś poślizgnąłby się i upadł, kto zapłaciłby za jego rachunki medyczne?

Zazwyczaj dobrze jest najpierw sprawdzić w szkole, czy wolno Ci korzystać z tego obiektu, zanim zdecydujesz się na daną aktywność. Może to również zaoszczędzić trochę pieniędzy, jeśli trzeba zapłacić za dodatkowe lekcje poza swoim regularnym harmonogramem.

Najlepszym momentem, aby o to zapytać jest koniec lekcji z instruktorem.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.